TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Palermo: co warto zobaczyć w tym mieście?

Trudno wyobrazić sobie wypoczynek na Sycylii bez wizyty na terenie Palermo. To jedno z piękniejszych miast, jakimi mogą nas oczarować Włochy, oraz częsty cel wypraw dla tych osób, które interesują się historią oraz pięknymi budowlami.

Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście?

Palermo to najważniejsze miasto na Sycylii – pięknej wyspie, którą już dawno zainteresowały się znane biura podróży. Panuje tu wspaniały klimat, typowy dla włoskich miast, a cenne zabytki i piękne plaże sprawiają, iż Palermo staje się dla wielu z nas wyjątkowo kuszącym celem wypraw. Obowiązkowym punktem w programie wycieczki po tym mieście jest starówka, na terenie której czekają tak piękne budowle, jak potężna katedra, stanowiąca ciekawą pamiątkę z XII wieku. Ozdobiona potężną kopułą oraz mozaikami, skutecznie przyciąga uwagę turystów spacerujących po Palermo.

Ciekawe atrakcje

Wizyta na terenie wyspiarskiej stolicy nie może się też obejść bez zwiedzenia pałacu normańskiego, który powstał na fundamentach zamku arabskiego. Nie lada gratką dla turystów lubiących nieco bardziej tajemnicze miejsca będą katakumby, które można zobaczyć w korytarzach znajdujących się pod klasztorem Kapucynów. Palermo zachwyca też pięknymi plażami, które kuszą idealnymi warunkami do wypoczynku. A że na brak słońca na tej włoskiej wyspie nie można narzekać, staje się ona atrakcyjnym celem wypraw dla każdego miłośnika morza i pięknych zabytków.

Więcej ciekawych informacji turystycznych na stronie: bloco.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.