TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Rekreacja

Pilates: co warto wiedzieć?

Jakie ćwiczenia mogą pomagać nam w utrzymaniu dobrej formy? Na jaki trening warto postawić, by zadbać o sylwetkę, a jednocześnie dbać o kręgosłup? Odpowiedź jest prosta – pilates!

Pilates – czy warto?

Pilates to ciekawy zestaw ćwiczeń, stworzony w okresie międzywojennym przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa. W tym zestawie ćwiczeń można znaleźć sporo elementów nawiązujących do zajęć baletowych, klasycznej gimnastyki czy jogi. Dla osób stawiających na pilates najważniejsze jest jednak to, iż za pomocą takiego treningu można wzmocnić praktycznie wszystkie partie ciała.

Co można zyskać?

Sporo. Dzięki ćwiczeniom pilates można oprawić sylwetkę, wzmocnić mięśnie oraz zadbać o prawidłową postawę ciała. Zajęcia pilates to idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą się uporać z bolącym kręgosłupem, oraz dla tych, którym zależy na wzmocnieniu mięśni brzucha. W trakcie wykonywania takich ćwiczeń można się wyciszyć, popracować nad oddechem oraz poprawić płynność ruchów. Jakie efekty może przynieść taki trening? Jedną z najważniejszych korzyści z treningu pilates jest to, iż dzięki niemu można odciążyć kręgosłup, wzmacniać mięśnie, a jednocześnie dbać o swą sylwetkę i rozprawiać się z takimi problemami, jak cellulit. Ćwiczenia pilates są jednocześnie świetnym sposobem na walkę ze stresem, a ich regularne wykonywanie może sprawić, iż dobry nastrój nie będzie nas opuszczał.

super-sylwetka.pl
Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!