TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

obiad
Rozrywka

Wpadamy na obiad do Krakowa – co w menu?

Jesteśmy zdania, że nie skosztował życia ten, kto będąc w Krakowie nie skorzystał z usług jednej z restauracji znajdujących się w centrum tej urokliwej aglomeracji. To właśnie w taki sposób możemy nie tylko odpocząć i złapać chwilę oddechu, zrelaksować się po wielogodzinnej sesji zwiedzania miasta, ale także spróbować niezwykłych przysmaków, które mogą zapaść nam w pamięć na wiele długich miesięcy.

Jak jednak mieć pewność, że restauracja w centrum Krakowa, której próg przekroczymy będzie tą odpowiednią i nie czeka nas rozczarowanie?

Na przestrzeni kolejnych tygodni testowaliśmy wiele takich przybytków i możemy z ręką na sercu przyznać, że jeżeli zależy nam na doskonałych posiłkach w nad wyraz przystępnej cenie, do koniecznie wstąpić musimy do Trattorii Wawel – z pewnością nie pożałujemy swojego wyboru!

Właściciele pragną przyciągnąć konsumentów nie tylko wyjątkowym wystrojem i klimatem panującym w lokalu, ale także – a może przede wszystkim – ogromnym wyborem dań, które z pewnością trafią w gusta nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Na jakie smakołyki możemy liczyć jeżeli naszym wyborem na miejsce, w którym zapragniemy zjeść pożywny obiad będzie właśnie Trattoria Wawel? Sprawdźmy to!

Restauracja omawiana w ramach naszego dzisiejszego wpisu stawia przede wszystkim na połączenie ze sobą rarytasów kuchni polskiej oraz włoskiej. Jeżeli lubujemy się w rodzimych przysmakach, z pewnością do gustu przypadnie nam golonka, kotlet schabowy, żeberka w miodzie, czy też pierogi w kilku odmianach uwielbianych przez konsumentów. Jeżeli natomiast zamarzy się nam nieco egzotyki, sięgnąć będziemy mogli po płaty z piersi kurczaka, polędwiczki wieprzowe, grillowaną polędwicę, czy też zupę krem z pomidorów, które to wybierane są na co dzień przez turystów odwiedzających słoneczną Italię.

Ucztę dla podniebienia mogą nam przygotować profesjonalni kucharze zatrudnieni w Trattorii Wawel. Musimy przyznać, że byliśmy zaskoczeni nie tylko nad wyraz korzystną ceną, jaką przyszło nam zapłacić za nawet najbardziej wyszukane dania, ale także kunsztem przygotowania potraw. Wszystkie one powstały na bazie świeżych produktów najwyższej jakości, co – cytując klasyka – widać, słychać i czuć.

Każda z potraw będzie wręcz rozpływała się w ustach i choć porcje nie należą do najmniejszych, to niejednokrotnie zdarzyć się może, że poczujemy niedosyt i pokusimy się o zamówienie dokładki wybranego przez nas dania. Po skonsumowaniu obiadu może dodatkowo przyjść czas na deser i pyszną kawę.

Miłośnicy alkoholowych trunków także znajdą tu coś dla siebie – począwszy od wysokiej jakości piw, poprzez wykwintne wina idealnie dostosowane do specyfiki podawanych dań, a na likierze kończąc. Jeżeli więc zawitamy do Krakowa, a po jakimś czasie zauważymy, że nasz żołądek daje nam jasne sygnały, że potrzebuje wysokiej jakości posiłku, koniecznie skierujmy swoje kroki do zlokalizowanej w centrum tego pięknego miasta Trattorii Wawel, gdzie właściciele odpowiednio zadbają o nasycenie naszego głodu oraz zaspokojenie pragnienia.

 

Jednocześnie będziemy mogli być przekonani, że nawet wystawny obiad nie spowoduje nadmiernego wydrenowania naszego portfela, co w obecnych czasach jest niezwykle ważne! 

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!