TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Największe targi turystyczne w polsce
Rozrywka

Największe targi turystyczne w Polsce

Największe targi turystyczne w Polsce przyciągają rzesze widzów. To na nich producenci mogą prezentować swoje nowości. Nie brakuje producentów jachtów, kamperów, uzdrowisk czy sprzętu turystycznego. Każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Jest to świetna okazja do spędzenia dnia pośród pasjonatów turystyki oraz poznania nowinek. Może być to też dla nas inspiracja do działania – rozpoczęcia samodzielnej produkcji czy wyruszenia w podróż życia. Nierzadko mamy okazję poznać ciekawych ludzi z branży, a nawet dołączyć do organizacji zrzeszających turystów. Poza tym na targach często można otrzymać darmowe gadżety od producentów, będące świetną pamiątką po takich eventach, czy też zniżki na wycieczki.

Największe targi turystyczne w Polsce

Poniżej zamieszczamy zestawienie i krótki opis największych targów turystycznych, które są organizowane w Polsce. Dzięki tym informacjom, będziecie mogli łatwiej podjąć decyzję, na którą imprezę warto pojechać, a która zupełnie nie pokrywa się z profilem waszych zainteresowań. Jakie więc są największe targi turystyczne w Polsce?

World Travel Show w Warszawie (październik)

Największe targi turystyczne w polsceTo największe targi turystyczne w Polsce. Ich misją jest promocja polskich regionów i firm działających w branży. Poza tym integrują i wprowadzają nowy standard wśród targów turystycznych. Krajem partnerskim targów są Stany Zjednoczone. Targi World Travel Show, oprócz mnogości wystawców ze środowiska turystyki (producenci kamperów, biura podróży, producenci jachtów żaglowych i motorowych, kajaków, rowerów, skuterów wodnych itp.) mają w swojej ofercie stoiska krajów. W 2018 było to np. stoisko USA, Sri Lanki czy Kuby i regionów (w 2018 było to np. stoisko Kowna, Pestu czy Odessy). Nie zabrakło też polskich miast, regionów i województw – od Tomaszowa Mazowieckiego przez Kociewie aż po Śląsk. Nie brakuje też na nich ciekawych osobistości ze świata turystyki. W zeszłym roku WTS odwiedził m.in. znakomity polski kajakarz Aleksander Doba. Był także znany pisarz, dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski i podróżniczka oraz prezenterka Martyna Wojciechowska. Prowadzili oni ciekawe wykłady. Dawali autografy i stawali z fanami do zdjęć.

Warsaw Bus – Targi Publicznego Transportu Zbiorowego w Warszawie (13–15 marca)

Targi Warsaw Bus są miejscem, w których spotykają się najważniejsi reprezentanci branży przewozowej, producenci autobusów, autokarów, wyposażenia czy części. Oprócz tego pojawiają się tam m.in. operatorzy czy przewoźnicy. Targi stale się rozwijają. Ze względu na sukcesy poprzedniej edycji, w tym roku poszerzają swoją ofertę o transport szynowy czy przyszłość transportu zbiorowego. Podczas targów w 2019 odbędzie się także kilkanaście premier technologii i pojazdów, okraszonych merytorycznymi wykładami i prelekcjami wybitnych specjalistów.

TOUR SALON Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu (1-3 lutego)

To targi, które znajdują się w „polskim oknie na świat” – Grupie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od blisko 100 lat łączą oni ludzi z całego świata. W ich portfolio znajduje się około 100 imprez targowych i inne eventy związane z motoryzacją, lotnictwem, grami komputerowymi czy jeździectwem. MTP organizują też konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe i megaeventy na ponad milion gości z całego świata. TOUR SALON Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu to miejsce spotkań m.in. touroperatorów, przedstawicieli biur podróży oraz obiektów noclegowo-wypoczynkowych i regionów. Umożliwiają one przygotowanie oferty turystycznej na następny sezon oraz stwarzają panel do dyskusji na tematy ważne dla branży. Targi mają szeroki zakres rozrywkowy. Przybywają tam tacy goście jak Jarosław Kuźniar, Miłka Raulin czy Mateusz Waligóra. Odbywają się też fascynujące lekcje, festiwale oraz spotkania. W tym roku np. z Jakubem Wrotkiem – wolontariuszem, który uczy w odbudowanej szkole w Katmandu, w Nepalu.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW w Warszawie (21-23 listopada)

Odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie targi TT Warsaw są jednymi z najbardziej prestiżowych targów branży turystycznej w Polsce. Gromadzą one wystawców z całego świata. W wydarzeniu bierze ich udział przeszło 500, z ponad 50 różnych krajów. Prezentują się tutaj m.in. kraje, regiony, organizacje turystyczne o różnym zasięgu, ambasady, touroperatorzy, przewoźnicy, atrakcje turystyczne, hotele, pensjonaty, obiekty spa&wellness. Można się tutaj spotkać z wybitnymi osobistościami turystyki. W roku 2018 gościem specjalnym był Jan Mela.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach (29–31 marca)

Największe targi turystyczne w polsceW 2019 roku odbędzie się już 25 edycja targów GLOBalnie, będących jedną z największych imprez turystycznych w Polsce. Każdego roku przybywają na nie tysiące zwiedzających, a swoje stanowiska ma tutaj wielu wystawców. Zakres branżowy to m.in. touroperatorzy i biura podróży, krajowe oraz zagraniczne regiony turystyczne, przewoźnicy, sanatoria, uzdrowiska, spa, hotele, ubezpieczyciele, producenci jachtów, balonów, szybowców, paralotni oraz sprzętu turystycznego i sportowego. Targi GLOBalnie są też świetną okazją do zawarcia nowych kontaktów biznesowych i poszerzenia swojej oferty. Przybywają na nie bowiem w roli osób zwiedzających, oprócz pasjonatów turystyki, reprezentanci ambasad, konsulatów i biur krajów oraz regionów partnerskich, właściciele hoteli, operatorzy portali turystycznych, przedstawiciele wydziałów promocji miast oraz regionów. Stanowi to dla wystawców możliwość nawiązania cennych znajomości.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!