TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Tatry na jesienny weekend
Turystyka

Tatry na jesienny weekend

Wycieczki w Tatry i do Zakopanego warto zorganizować pod koniec sierpnia i na początku września. Pogoda jest jeszcze wtedy dość pewna, a największy tłum przybywający sezonowo w polskie góry nieco się zmniejsza. Ponadto zbliżająca się jesień zaczyna nadawać przyrodzie oszałamiających kolorów, powodujących, że dla wielu osób to właśnie ta pora roku jest najlepszą do podziwiania urody polskich gór. Co warto obejrzeć w trakcie jesiennego weekendu spędzonego w Zakopanem i Tatrach i gdzie wybrać noclegi sprzyjające wycieczkom?

Najpiękniejsze miejsca w Tatrach na jesienny weekend

Kościelec jest uznawany za jedną z najpiękniejszych gór w Tatrach, rozcinającą na dwie części Dolinę Gąsienicową. Można obejrzeć go wybierając trasę od schroniska na Hali Gąsienicowej, co zapewnia niezbyt długi spacer, zajmujący około 2 i pół godziny z efektownymi widokami na okoliczne stawy. Innym szczytem, który warto odwiedzić w trakcie weekendowej wycieczki jesienią w Tatry jest Krywań – narodowa góra Słowaków, która jest dla nich takim powodem do dumy, że została umieszczona w hymnie narodowym, na monetach i w herbie Słowackiej Republiki Socjalistycznej. Wejście na Krywań zajmuje nieco więcej czasu niż na szczyt Kościelca, w zależności od wyboru trasy: od Trzech Źródeł powinniśmy osiągnąć go w 2 i pół godziny, a dojście od strony Szczyrbskiego Jeziora – 3 godziny i 45 minut.

Jeśli chcecie natomiast wybrać tylko jedno miejsce, które warto odwiedzić w Tatrach w weekend, musicie wybrać się do Doliny Pięciu Stawów i do Morskiego Oka przez Przełęcz Szpiglasową. Znajduje się tutaj najwyższy polski wodospad, uznawane przez wielu za najpiękniejsze schronisko w Tatrach oraz zachwycające za każdym razem swoją urodą górskie stawy. Cała wyprawa zajmuje około 5 godzin, można więc na spokojne oglądanie pięknej przyrody poświęcić jeden cały dzień.

Gdzie znaleźć noclegi w Zakopanem?

Noclegi w górach to zazwyczaj problematyczna kwestia dla wielu wybierających się tutaj zwłaszcza pierwszy raz turystów. Co zrobić, aby apartamenty w Zakopanem spełniały nasze oczekiwania, a jednocześnie nie zrujnowały budżetu wyprawy? Apartamenty JLS to zróżnicowana oferta noclegowa, zarówno bardziej luksusowych mieszkań na wynajem w centrum Zakopanego, jak i tanich, ale nieustępujących jakością apartamentów w jednej z dzielnic miasta – Pardałówce. Serwis JLS pozwala na wygodne i szybkie znalezienie odpowiadających nam noclegów online i rezerwację w miejscu, skąd bez problemów dotrzemy na najpiękniejsze górskie szlaki.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!