TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Lubisz podróżować aktywnie? Zadbaj o bezpieczeństwo!

Komfortowe wyjazdy All Inclusive mają swoje plusy, ale coraz więcej młodych osób decyduje się na podróże z większą dawką emocji. Sporty ekstremalne, odwiedzanie trudno dostępnych miejsc, korzystanie z różnych środków transportu – wszystko to wiąże się z podwyższonym ryzykiem różnego rodzaju urazów. Jednak nieszczęśliwe wypadki nie są domeną wyjazdów i mogą się zdarzyć wszędzie – zwłaszcza, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia.

Ubezpieczenie dla młodych – jakie wybrać?

Uczniowie i studenci powinni szukać ofert ubezpieczeniowych, które zapewniają korzystne warunki ubezpieczenia dla osób młodych. Wysokie koszty ubezpieczenia przy niskiej składce – to podstawowy element na jaki trzeba zwracać uwagę. Ciekawą ofertę ubezpieczenia dla młodych posiada Signal Iduna. Osoby między 5 a 30 rokiem życia mogą nabyć kartę Signal Iduna Card (SIC). Można wybrać jeden z trzech wariantów – w zależności od rodzaju aktywności, którymi się zajmujemy. Każdy z wariantów obejmuje:

– pokrycie kosztów leczenia podczas podróży zagranicznych (ubezpieczenie KL)
– koszty związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW)
– koszty szkody wyrządzonej przez ubezpieczonego (ubezpieczenie OC)

Karta SIC – dla kogo?

Wybór Signal Iduna Card to korzystna opcja dla osób, które:

  • Mają nie więcej niż 30 lat
  • Uczą się lub studiują
  • Dużo podróżują lub mają w planach podróż zagraniczną
  • Lubią spędzać czas aktywnie
  • Planują rozpoczęcie praktyk zawodowych
  • Uprawiają sport amatorsko lub wyczynowo
  • Nie lubią formalności i chcą szybko załatwić sprawy związane z ubezpieczeniem

Bezpieczni zawsze i wszędzie

Dużą zaletą karty SIC jest to, że ubezpieczenie jest kompleksowe  i dostosowane do trybu życia młodych ludzi. Każdy z trzech dostępnych wariantów ubezpieczenia obejmuje amatorskie uprawianie sportów.  W zakres wersji rozszerzonej wchodzą też sporty zimowe i sporty wysokiego ryzyka. Jest też wariant karty przeznaczony dla osób uprawiających sporty wyczynowe.

Kiedy warto wykupić takie ubezpieczenie? Z całą pewnością przed wyjazdem zagranicznym. Nawet jeśli nie mamy w planach potencjalnie niebezpiecznych aktywności, nie należy wybierać się w podróż bez ubezpieczenia. Karta SIC zapewnia ochronę podczas praktyk studenckich i szkolnych, podczas których bardzo często dochodzi do kontuzji.  Ubezpieczenie jest całoroczne – można więc z niego korzystać zarówno podczas wakacji, ferii, jak i praktyk zawodowych.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!