TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Expo mazury co warto zobaczyć?
Turystyka

Expo mazury co warto zobaczyć?

Choć Mazury są krainą kojarzoną przede wszystkim z udanym wypoczynkiem oraz relaksem na plaży, wiele osób odwiedza tę część Polski nie ze względu na jej turystyczny potencjał, ale na imprezy handlowe i branżowe, które odbywają się na terenie Ostródy. Czy wyjazd służbowy na Mazury musi się ograniczać do pobytu na wystawie oraz do udziału w licznych konferencjach? Nie. Przecież każdy z nas może połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pracę ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w rejonie Ostródy. Jak zaplanować taką podróż? Jakie punkty warto uwzględnić na trasie takiej wycieczki?

 

Expo mazury co warto zobaczyć?

Expo mazury co warto zobaczyć?Dla wielu osób, które trafiają na teren Ostródy, najważniejszym obiektem staje się tutejsze Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Mazury. To największy obiekt tego typu na Warmii i Mazurach, a organizowane na jego terenie spotkania cieszą się ogromnym powodzeniem. Targi i konferencje sprawiają, że do Ostródy trafiają ludzie zajmujący się na co dzień różnymi dziedzinami życia. Tu mogą połączyć swą pracę z turystyką, umiejętnie dzieląc wyjazd na dwie części. Część pobytu na Mazurach można przeznaczyć na sprawy służbowe i pobyt na terenie Expo Mazury. Co warto zobaczyć „przy okazji”, np. w drodze powrotnej do domu? Miejsc, w których warto się zatrzymać, jest w tej części Mazur sporo. Każde z nich urzeka niezwykłym charakterem oraz cennymi zabytkami, dzięki którym można odbyć tu wyjątkową podróż w czasie. Jakie miejsca są bardzo chętnie odwiedzane?

Dla tych osób, które postanowią przedłużyć trochę pobyt na Mazurach lub w drodze do domu odwiedzić jakieś ciekawe miejsce, atrakcji z pewnością nie zabraknie. Już sama Ostróda ma się czym pochwalić, a znajdujące się na jej terenie zabytki mogą zrobić ogromne wrażenie na każdym gościu. W mieście tym nie brakuje wiekowych zabytków sakralnych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje gotycki kościół św.Dominika Savio. Warto tu również zajrzeć do kaplicy baptystów oraz wybrać się na Cmentarz Polska Górka. Nie brak tu zabytkowych grobów z początków XIX wieku, w których spoczywają osoby wyjątkowo zasłużone dla Warmii oraz Mazur. Komunalna wieża ciśnień, obiekty należące do słynnego Kanały Elbląskiego oraz zamek krzyżacki, służący obecnie jako centrum kultury oraz muzeum – oto kolejne atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić swój czas.

A co można zobaczyć w rejonie Ostródy?

Z pewnością warto odwiedzić pobliski Olsztyn. Najważniejsze miasto na Warmii i Mazurach ma się czym pochwalić, a spacer w rejonie olsztyńskiego rynku może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Zamek biskupów warmińskich, piękne kamienice oraz świątynie, planetarium oraz obserwatorium astronomiczne – oto wybrane atrakcje, którym w tym mieście z pewnością warto poświęcić swój czas. A co z miłośnikami zamków krzyżackich? Zamek w Nidzicy to jedna z ciekawszych atrakcji, które można uwzględnić w drodze do Ostródy. Tutejsza warownia dumnie wznosi się nad miastem, a urządzona w jej murach wystawa może oczarować każdego. Olsztynek to kolejna miejscowość,w której warto się zatrzymać choć na chwilę. I tutaj czeka pokrzyżacki zamek, służący obecnie jako budynek szkolny. Ciekawy rynek oraz skansen, znany z ciekawej kolekcji ludowej architektury z terenów Warmii oraz Mazur są tu kolejnymi obiektami, których w trakcie zwiedzania miasta nie można pominąć.

zamek krzyżackiDla tych, którzy służbowy pobyt w Ostródzie będą chcieli połączyć ze zwiedzaniem krzyżackich zamków, ciekawym rozwiązaniem może się okazać wycieczka do Kwidzyna lub Malborka. W tej drugiej miejscowości czeka na zwiedzających jedna z najwspanialszych budowli obronnych w Europie. To potężny zamek krzyżacki, którego zwiedzenie może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Najważniejsza siedziba krzyżacka do dziś zachwyca przecież swą potęgą oraz pięknem architektury. Malownicza okolica jest kolejnym walorem, dzięki czemu wycieczki w rejonie Malborka cieszą się coraz większym powodzeniem. Ciekawą miejscowością, do której można zajrzeć podczas pobytu w rejonie Ostródy, jest też Iława. Tutaj, nad Jeziorakiem, można nacieszyć się wspaniałymi widokami oraz możliwością zwiedzenia ciekawych zabytków. Zabytkowe kościoły, pozostałości murów obronnych, wiekowe wille oraz piękne domy. Wszystko to sprawia, że spacery po terenie Iławy stają się przyjemnym doświadczeniem dla każdego z nas.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!