TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Rękawiczki damskie na zimne dni

Jesień i zima, a także wczesna wiosna, to czas, gdy zakładamy ciepłe ubranie, ocieplane buty i czapki. Musimy również pamiętać o ochronie rąk, na co zwrócić uwagę kupując rękawiczki?

Funkcjonalne rękawiczki

Najważniejszą funkcją rękawiczek jest ochrona naszych dłoni przed zimnem. 

W okresie zimowym ręce bardzo mocno są narażone na chłód. Niewłaściwie zaopiekowane bardzo szybko nabawią się dolegliwości. Skóra zacznie się wysuszać, a w późniejszym czasie może dojść do nieprzyjemnych pęknięć na jej powierzchni.

Długotrwałe narażenie dłoni na chłód może powodować problemy ze stawami, które będą wymagały długotrwałego leczenia.

Rękawiczki powinny być wybierane pod warunki w jakich będziemy je użytkować.

Zakładane do codziennej rutyny, takiej jak przejście do pracy, czy szkoły, mają zapewnić nam ciepło oraz komfort noszenia.

Jeżeli jednak uprawiamy sporty lub przebywamy w dużo niższych temperaturach ich materiał musi być jeszcze bardziej niezawodny. Wówczas trzeba zadbać o ich nieprzepuszczalność wilgoci z zewnątrz oraz wytrzymałość. 

Na wybór rękawiczek wpłynie również to w jaki sposób będziemy je użytkować. W przypadku kiedy w nich wykonujemy różnego rodzaju czynności, powierzchnia powinna mieć większą przyczepność oraz nie ślizgać w się w kontakcie z innymi przedmiotami. 

Dla osób, które korzystają często z telefonu podczas noszenia rękawiczek poleca się zakup produktów, w których przynajmniej jeden palec jest pokryty specjalną warstwą, przez którą dochodzi do reakcji na wyświetlaczu. 

Rękawiczki powinny być idealnie dopasowane do rąk właściciela. Szczególnie jest to ważne w przypadku sportowych rękawiczek. Ich zsunięcie lub niecałkowite ochranianie dłoni znacząco zaniży funkcjonalność.

Skórzane rękawiczki damskie na co dzień

Rękawiczki skórzane damskie cechują się eleganckim wyglądem, moda na nie nigdy nie mija. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej, zamszu lub eko skóry. Zazwyczaj są w pięciopalcowej formie, ale występują również w kroju jednopalczasnym, który potrafi być równie elegancki.

Rękawiczki skórzane można dobrać na cieplejsze dni, podszyte delikatną tkaniną, albo na chłodniejsze dni z dodatkowym futerkiem lub kożuszkiem.

W odróżnieniu od materiałów syntetycznych, rękawiczki wykonane ze skóry pozwalają oddychać ciału. Ich faktura nie podrażnia skóry nawet w okresie zimowym, kiedy bywa mocno przesuszona. 

Rękawiczki damskie skórzane dają możliwość dużego wyboru, jeśli chodzi o kolorystykę i zdobnictwo. Idealnie sprawdzą się do codziennej ochrony rąk przed zimnem jak i również mogą być potraktowane jako stylowy dodatek do wyjściowego stroju. 

Rękawiczki sportowe

Jeżeli uprawiamy sport lub jakąkolwiek aktywność fizyczną w zimnych porach roku, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sportowych rękawiczek.

Zimowe rękawiczki sportowe wykonane są ze specjalnych materiałów izolujących, zatrzymują ciepło i jednocześnie umożliwiają skórze oddychanie. Ważne jest też to, że odprowadzają wilgoć, więc dłonie pozostają suche.

W cieplejszym okresie dobrze sprawdzą się rękawiczki, np. z wełny i bambusa. One również zapewniają termoregulację, są antybakteryjne i antyalergiczne.

Sportowe rękawiczki będą narażone na dużą ilość wytrzymałościowych testów. Ich materiał musi być bardzo mocny oraz odporny na mechaniczne uszkodzenia. Jeżeli dojdzie do jego rozprucia stracą swoje właściwości. Nie tylko przepuszczą zimno oraz wodę, ale również przy wypadku nie będą się spełniały jako warstwa chroniąca nasze ciało. 

Przed zakupem warto sprawdzić cechy produktu i jego jakość. Bogatą ofertę, różnorodność modeli możemy znaleźć na stronie evertrek.pl/rekawiczki-damskie.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!