TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Czuj się jak u siebie – jak wybrać odpowiedni hotel?

Jak wybrać odpowiedni hotel? Sprawa jest dość skomplikowana. Jednak uogólniając, wszystko ma opierać się na zasadzie wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Hotel powinien być twoim domem, a więc standardy hotelowe powinny być przynajmniej na takim samym poziomie, na którym jest twoje miejsce zamieszkania. Stosowanie się do tej zasady pozwoli Ci wyeliminować większość hoteli, w których się nie odnajdziesz. Coś jednak czuje, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, dlatego jeżeli chcesz wiedzieć jak wybrać odpowiedni hotel, w którym będziesz się czuć jak u siebie, przejrzyj poniższą listę.

jak wybrać odpowiedni hotel

Jak wybrać odpowiedni hotel?

Większość ludzi, którzy często podróżują, podświadomie zawsze najpierw sprawdza lokalizację. Choć nie wydaje się tak ważna, jej znaczenie jest olbrzymie. Jeżeli chcesz wypocząć z rodziną, pewnie wybierzesz hotel w pobliżu plaży, wyposażony w basen i dobrą restaurację. Jednak jeżeli jesteś w podróży służbowej, prawdopodobnie żaden z powyższych atutów nie będzie dla ciebie istotny. Ważne będzie natomiast żeby hotel był blisko lokalizacji twojej pracy, istotne będzie wyposażenie pokoju w biurko, przy którym można pracować i posiadanie dostępu do hotelowej siłowni, tak żebyś nie wybił się ze swojego planu dnia pracy, w którym każdy powinien znaleźć czas na aktywny wypoczynek. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest lokalizacja. Zaskoczysz się ile czasu zwykle tracimy jeżeli hotel jest kilometr od plaży i musimy tam dojechać lub (o zgrozo) dojść, tym bardziej jednak jeśli masz doświadczenie z długim dojazdem do miejsca pracy, miło będzie spędzić tę pół godziny, które zwykle spędzasz w korku, w hotelowej restauracji, pijąc kawę i zajadając się croissantem.

Czystość przede wszystkim

Co jest największym mankamentem posiadania przestronnego mieszkania lub piętrowego domu? Oczywiście sprzątanie. Właściwie w domu zawsze jest coś do posprzątania. Kiedy jednak nie sprzątamy, każdy z nas czuje dyskomfort, coś jest nie tak. Oczywiście niektórzy posiadają absurdalną tolerancję na bałagan, ale umówmy się, są to wyjątki. Jak wybrać odpowiedni hotel? Czystość. W dzisiejszych czasach w parę sekund sprawdzisz, czy obsługa dba o porządki w twoim nowym, tymczasowym domu. Ten moment sprawdzenia opinii na temat czystości jest jednak bardzo potrzebny. Nie ważne czy jedziesz odpocząć w Górach Świętokrzyskich, czy jedziesz zwiedzać z rodziną Rzym, zawsze zauważysz, że w pokoju jest po prostu brudno.

jak wybrać odpowiedni hotel

Luksus w dobrej cenie

Na początku tego tekstu można przeczytać, że hotel powinien być tak dobry jak twój własny dom, lub lepszy. No właśnie. Co zrobić, żeby spędzić czas czując się jak VIP i nie odchudzić za bardzo swojego portfela? Sekretem są drobne sprawy, takie jak wybranie nowego hotelu, lub hotelu świeżo po remoncie. Często zdarza się, nawet w bardzo drogich hotelach, że dawno ich nie odnawiano. Wydajemy więc bajońskie kwoty i lądujemy w apartamencie rodem z czasów naszych pradziadków. Istotnymi są również częste hotelowe SPA i basenu, które podnoszą niesamowicie komfort wypoczynku nie podnosząc przy tym zazwyczaj drastycznie ceny. Inni postawią na możliwość wypożyczenia sprzętu lub samochodu.

Wybór należy do ciebie, ale pamiętaj, najważniejsze to to żeby czuć się w hotelu jak u siebie.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!