TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Wakacje w Norwegii – dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Norwegia to kraj, który cieszy się dużą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, jak duży potencjał ma to miejsce. Żeby się o tym przekonać, trzeba na własnej skórze przeżyć podróż i pobyt w Norwegii. Wtedy odkryjemy prawdziwą magię i klimat tego miejsca. W naszych czasach na szczęście podróżowanie jest niezwykle proste. Możemy sami zwiedzać różne zakątki świata. Nawet sami możemy wszystko zorganizować!

Co warto zobaczyć w Norwegii?

Jak powszechnie wiadomo, Norwegia słynie przede wszystkim ze swojej niesamowitej przyrody. To bardzo urokliwy, klimatyczny i zielony kraj. Jednak nie zabraknie tu rozrywki dla osób, które lubią korzystać z miejskich uciech. Dla miłośników historii i zabytków także znajdzie się wiele ciekawych miejsc!

Jeśli chodzi o przyrodę to obowiązkowy punkt, który każdy musi zobaczyć, to Fiordy. Są to głębokie zatoki, które wchodzą wprost w ląd. Mają ostre brzegi, a ich wygląd zapiera dech w piersiach. Za najpiękniejszy fiord w Norwegii uznaje się Geirangerfjorden. Można się tam dostać płynąc statkiem, a po drodze zobaczyć także okazałe wodospady.

Malownicze miasta Norwegii

Bergen to miasto malownicze i oddające idealnie klimat Norwegii. Słynie z drewnianych domków, które możemy podziwiać z wysokiej kolejki. Zabierze nas ona na sam szczyt sąsiadującego z miasteczkiem wzgórza. Warto wiedzieć, że Bergen jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla osób, które chcą także zażyć bardziej miejskich rozrywek, obowiązkowy punktem jest Oslo. To miasto łączy w sobie wszystkie zalety Norwegii. Może tutaj udać się do świetnych restauracji, ale także odwiedzić parki, tereny zielone i rekreacyjne, które stanowią solidną część całego terytorium. To właśnie w Oslo znajduje się słynny obraz „Krzyk” Muncha w Narodowym Muzeum Sztuki.

Jak zorganizować wyjazd do Norwegii? Noclegi oraz transport

Oczywiście wyjazd nie odbędzie się bez odpowiedniego zaplanowania całej podróży. Transport, który powinniśmy wybrać, to samolot. Nim najszybciej dostaniemy się na teren kraju, a jeśli odpowiednio wcześnie będziemy szukać biletów, cena będzie naprawdę przystępna. Na miejscu potrzebujemy noclegów.

Ich najlepiej szukać przez Internet. Mamy do wyboru tysiące ofert z różnych miejsc. Jeśli chcemy postawić na komfortowy i grupowy pobyt, najlepiej wybrać domki w Norwegii. Są przestronne i w dobrej cenie. Idealnie sprawdzą się dla większej grupy. Co więcej, mogą być umiejscowione w niezwykle malowniczej okolicy. Taki pobyt idealnie odda klimat kraju i pozostawi nam wspomnienia na całe życie. 

Przeglądając różne oferty zwracajmy uwagę na to, jak wygląd potencjalny domek. Warto postawić na taki, który swoją architekturą idealnie wpisuje się w to, jak odbieramy Norwegię. To z pewnością będzie najlepszy wybór! Norwegia już na nas czeka – zorganizuj swój pobyt jeszcze dziś. Im wcześniej zabierzemy się za całe planowanie, tym lepiej uda nam się wykorzystać czas na miejscu. A w Norwegii jest tyle do odkrycia!