TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Wakacje pod namiotem
Turystyka

Wakacje pod namiotem – co warto ze sobą zabrać?

Powrót na łono natury obecnie stał się silnym trendem w turystyce. Chcemy coraz częściej podróżować nie do luksusowych hoteli, a pod namiot, by poczuć smak dzikiej przygody. Taka podróż odpłaca się nam jak najbliższym kontaktem z przyrodą, powrotem do przeszłości, a co za tym idzie także do niesamowitych wspomnień z młodości. Jak zatem przygotować się do wakacji pod namiotem? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat. 

Wakacje pod namiotem – oczekiwania kontra rzeczywistość

Myśląc o wakacjach pod namiotem, przywołujemy sobie wyłącznie pozytywne wspomnienia z wyjazdów w czasach naszej młodości z rodzicami, opiekunami kolonijnymi lub druhami. Wtedy mogliśmy liczyć na doświadczenie, pomoc i organizację ze strony dorosłych. Dla nas pozostawały same przyjemne sprawy jak hasanie po lesie, kąpanie się w jeziorze lub morzu i zabawa z rówieśnikami. Teraz gdy jesteśmy dorośli i sami chcemy zorganizować takie atrakcje naszym dzieciom, musimy dobrze zaplanować wyjazd i pamiętać o wielu ważnych elementach. Podstawą jest wybór pola namiotowego, przy którym będzie dostęp do prądu i węzła sanitarnego. To nie te czasy, by higienę odłożyć na bok – prysznice i umywalki do dyspozycji urlopowiczów to podstawa.  

Jak się przygotować do wyjazdu pod namiot?

Oprócz wyboru dobrego pola namiotowego i jego rezerwacji (coraz rzadziej możemy jechać pod namiot „w ciemno”), należy dobrze się zaopatrzyć w sprzęt, który ułatwi nam biwakowanie. Nie mówimy tu o odpowiedniej wielkości namiocie, ponieważ jest to rzecz oczywista, by zachować choć trochę pozory komfortu. Warto pamiętać nie tylko o karimatach, ale również o materacach, które w nocy będą służyć do spania, a w dzień do pływania. Prawdziwe biwakowanie, to również samodzielne przygotowywanie potraw. Mając sporo czasu na urlopie, szczególnie w tak pięknych okolicznościach przyrody warto postawić na wspólne gotowanie z rodziną w nieco innych warunkach. Tutaj z pewnością przyda się kuchenka gazowa lub elektryczna oraz naczynia turystyczne. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, że zajmują one mało miejsca, są niezwykle funkcjonalne, a gotowanie w nich jest szybsze. Występują one w zestawach, podobnie jak pasujące do siebie sztućce turystyczne, łatwe w utrzymaniu czystości. 

Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Sztućce turystyczne, czy też naczynia turystyczne to nie jedyne elementy w kuchni polowej, które znacznie ułatwią nam codzienne przegotowywanie dań. Należy zadbać o bardzo dobry nóż, którym będziemy mogli nie tylko kroić, ale również przygotowywać patyki do grillowania kiełbasy podczas ogniska. Przecież żadne biwakowanie nie może odbyć się bez prawdziwego ognia i śpiewu. Przygotowując się do wakacji pod namiotem z rodziną, nie możemy zapomnieć również o wszelkiego rodzaju miskach i środkach do prania. Należy zabrać ze sobą wszelkie źródła światła, w tym latarki i niezbędne do nich powerbanki. To, czego nie wolno ze sobą brać to z pewnością tablety, telefony komórkowe i negatywne nastawienie!

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!