TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

portfel na monety
Turystyka

Turystyczny portfel na monety – jak wygląda, ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach większość płatności wykonuje się drogą elektroniczną. Badania rynku wykazują, ze rosnąca liczba Polaków preferuje używać karty, stopniowo rezygnując ze standardowej gotówki. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, gdyż nie trzeba męczyć się z rozmienianiem reszty, ani noszeniem przy sobie większych kwot pieniężnych. Pomimo tego, nadal nie brakuje osób, które preferują tradycyjne metody płatności, szczególnie przy drobnych zakupach.

Niestety, dostępne obecnie na rynku portfele powoli przestają być przystosowane do przechowywania monet – nowe modele stają się coraz węższe i smuklejsze. Co więcej, rozkład kieszonek jest zauważalnie projektowany z myślą o przenoszeniu kart kredytowych – składa się przede wszystkim z wąskich zakładek, gdzie zmieszczą się jedynie dokumenty oraz kilka banknotów. Potwierdzają to specjaliści ze sklepu puccini.pl oferującego wysokiej jakości galanterię skórzaną. Jak wiadomo, monety wymagają nieco więcej miejsca, dlatego klasyczny portfel na monety posiada zupełnie inny krój, niż jego unowocześnione odpowiedniki. Największa różnica polega na dość dużej przegródce, która ma na celu przechowanie drobnych pieniędzy. To bardzo ważne, aby ten element posiadał jak najszczelniejsze zapięcie – zazwyczaj używa się tutaj metalowego guzika, który gwarantuje nam, że nasze oszczędności nie wypadną z portfela. Rzecz jasna, niemal każdy portfel na monety posiada także standardowe kieszonki na dowód czy kartę bankową oraz miejsce na banknoty – jest to w pełni praktyczny i funkcjonalny sprzęt, który powinien doskonale się spisać.

Dla kogo zalecane są portfele na monety?

Wyspecjalizowane produkty, jakimi są portfele damskie na monety, kierowane są do klientów o konkretnych wymaganiach i preferencjach. Jedną z takich grup docelowych są nastolatkowie, którzy nie założyli jeszcze własnego konta w banku, lecz maja potrzebę noszenia z sobą większych kwot pieniędzy. Najwygodniejszą formą płatności będą dla nich oczywiście monety – przy ich pomocy można szybko przeprowadzić drobne zakupy w pobliskim sklepie, na przykład zaopatrując się w drugie śniadanie.

portfel na monety

Inne osoby po prostu preferują nie trzymać swoich oszczędności w banku. Może to wynikać z różnych powodów, lecz tak czy inaczej, nie będą miały one dostępu do karty kredytowej. W takiej sytuacji, ludzie ci muszą korzystać z tradycyjnych płatności, posługując się gotówką w postaci banknotów bądź drobnych. Portfel na monety jest dla nich naturalnym wyborem, gdyż dokładnie pokrywa ich potrzeby.

Niektórzy natomiast decydują się na posiadania osobnego portfela na monety oraz na karty kredytowe i dokumenty. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie ryzykujemy zgubienia obu tych rzeczy naraz. Poza tym, oddzielenie drobnych pieniędzy od karty bywa zaskakująco wygodne – w gruncie rzeczy, niezwykle rzadko używamy obu do wykonania płatności, a dysponując dwoma portfelami, możemy znacznie lepiej się zorganizować.

Z jakiego materiału zazwyczaj wykonuje się portfele na monety?

Klasyczny portfel na monety wymaga użycia stosownych, dobrych gatunkowo materiałów, które zagwarantują mu dostateczną trwałość. Za najsolidniejszą opcję uznaje się oczywiście skórę, warto jest jednak zaznaczyć, że chodzi tutaj o produkt naturalny, a nie jej syntetyczny odpowiednik.

Naturalna skóra jest świetnym wyborem, ponieważ posiada konkretne, bardzo pożądane właściwości, czyli, między innymi:

  • Wodoodporność i niewrażliwość na wilgoć
  • Dużą trwałość mechaniczną – skórę ciężko jest naciągnąć lub zatrzeć
  • Przyjemną w dotyku teksturę i stylowy wygląd
  • Higieniczność

Rzecz jasna, wyroby skórzane często wiążą się z nieco wyższą ceną, aczkolwiek nie można zapominać, że dysproporcja ta jest wyrównana poprzez ich ponadprzeciętną trwałość. Skórzany portfel na monety od dobrego producenta z pewnością posłuży nam przez długie lata, dlatego pojedynczy egzemplarz powinien pokryć nasze potrzeby przez pewien czas.

Za alternatywę uznaje się modele tekstylne, głównie z uwagi na ich niską cenę oraz lekkość. Egzemplarze przystosowane do przenoszenia drobnych zazwyczaj posiadają dość niestandardowe formy, przypominając nieco zapinane na zamek sakiewki. Są to produkty dość praktyczne, lecz nie prezentują się zbyt elegancko, przez co nie cieszą się szczególnie dużą popularnością. Potwierdzają to też przedstawiciele puccini.pl

Ile kosztują standardowe portfele na monety?

Eksperci są zgodni co do tego, że w kwestii cenowej różnice pomiędzy portfelami przystosowanymi do kart kredytowych lub monet są raczej niewielkie. W gruncie rzeczy, produkty te są bardzo podobne, wykorzystują także porównywalną ilość materiału. Jeśli interesuje nas portfel na monety z górnej półki, powinniśmy liczyć się z wydatkiem pomiędzy 100 a 200 złotych – jest to kwota, która w zupełności wystarczy, aby zaopatrzyć się u znanego producenta. Cena zależy w większej mierze od konkretnej kolekcji – modele designerskie należą do najdroższych, ponieważ pochodzą prosto od znanych projektantów mody.

Czy portfele na monety są wygodne?

Portfelom na monety często zarzuca się to, że w porównaniu do swoich zwykłych odpowiedników, są dość nieporęczne. Wynika to głównie z ich kroju – aby pomieścić w sobie więcej pieniędzy, muszą oferować więcej miejsca, dlatego tworzy się w nich kieszonki o stosunkowo dużych rozmiarach. Pomimo tego, odnalezienie egzemplarzy dostatecznie smukłych, aby bez problemu zmieścić się w kieszeni, nie powinno stanowić szczególnie dużego wyzwania.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!