TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Rekreacja

Trening EMS – czy elektrostymulacja mięśni jest skuteczna?

Chcesz rozpocząć treningi i zależy Ci na dobrych efektach w krótkim czasie? Obecnie w takiej sytuacji często polecane są treningi EMS. Czym dokładnie są tego typu treningi? Czy rzeczywiście są skuteczne?

Na czym polega elektrostymulacja mięśni – EMS?

Treningi EMS wykorzystują specjalne urządzenia, które pozwalają na elektrostymulację mięśni. Stąd też pochodzi sam skrót pochodzący od angielskiego Electric Muscle Stimulation.

Elektrostymulacja mięśni polega na emitowaniu bezpiecznych impulsów elektrycznych i dostarczaniu ich do mięśni za pomocą elektrod znajdujących się w specjalnym stroju lub naklejonych na ciało. Jednocześnie osoba, która ma podłączone do ciała elektrody, wykonuje nieskomplikowane ćwiczenia. Dzięki temu dochodzi do dostarczenia do tkanki mięśniowej dodatkowych bodźców i do uzyskania lepszych efektów ćwiczeniowych.

Podczas treningów EMS dochodzi do intensywnych ruchów mięśniowych, nawet w przypadku mięśni głębokich, co przekłada się na ich lepszą pracę i korzystne efekty treningowe bez znacznego wysiłku.

Jak przebiega trening EMS?

Aktualnie treningi EMS prowadzone są w wielu klubach sportowych w całej Polsce. Z dostępnymi ofertami można łatwo zapoznać się w internecie, aby wybrać dla siebie taki klub, który prowadzi treningi tą metodą.

Osoby, które chciałyby skorzystać z treningów EMS, w pierwszej kolejności powinny zapisać się na pierwsze spotkanie. Obecnie można zrobić to również przez internet, na przykład jak w krakowskich klubach intime.pl.

Następnie, po przybyciu na miejsce i założeniu sportowego stroju, osoba ćwicząca spotyka się ze swoim trenerem personalnym. Dzięki temu, że treningi EMS odbywają się indywidualnie z trenerami, pozwalają one na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

W trakcie pierwszego spotkania trener personalny zadaje swojemu klientowi szereg pytań związanych z jego dietą, ruchem, celami treningowymi. Przeprowadza też niezbędne pomiary ciała.

Potem można przystąpić do treningów, które odbywają się w stroju podłączonego do urządzenia do elektrostymulacji mięśniowej. Urządzenia tego typu mają duże ekrany, na których pojawiają się informacje o tym, jakie ruchy należy wykonywać. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwa również trener personalny.

Całkowity czas trwania treningu EMS to jedynie 20 minut. Chociaż wielu osobom wydaje się, że to niewiele, to jednak tak krótki trening jest odpowiednikiem nawet 2-3 godzin spędzonych na standardowych ćwiczeniach.

 

Zazwyczaj zaleca się 1-2 treningi EMS w ciągu tygodnia. Jest to wystarczająco, by uzyskać atrakcyjne efekty. Oczywiście, warto też pamiętać o dobrej diecie i dodatkowym ruchu, na przykład spacerach, aby rezultaty były jeszcze lepsze.

Czy warto zapisać się na trening EMS?

Ćwiczenia wspomagane elektrostymulacją mięśni są bardzo skuteczne, dlatego warto wziąć je pod uwagę wtedy, gdy szuka się sposobu na lepszą formę, sylwetkę i zdrowie.

Korzystają z nich profesjonalni sportowcy, a obecnie, gdy do dyspozycji jest tak wiele klubów prowadzących treningi tymi metodami, jest to również propozycja przeznaczona dla każdego, komu zależy na dobrych efektach ćwiczeniowych.

Ze względu na krótki czas trwania treningów EMS są one świetną propozycją dla osób, które mają tak napięty harmonogram dnia, że trudno znaleźć w nim miejsce na dłuższe treningi na siłowni albo w klubie fitness.

Właściwie jedynym minusem tego typu ćwiczeń jest ich cena. Zwykle za skuteczny trening EMS w Krakowie trzeba będzie zapłacić około 100-150 złotych, natomiast można wykupić też pakiety, w których ceny spotkań są niższe.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!