TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Nietypowe wykończenie i dekoracja ścian
Rekreacja

Nietypowe wykończenie i dekoracja ścian – 3 pomysły

Pusta i duża ściana w mieszkaniu niesie z sobą ogromny potencjał aranżacyjny. Osoby zainteresowane wystrojem doskonale wiedzą, że czasem wystarczy jeden wyrazisty akcent w pomieszczeniu, aby wnętrze zyskało całkowicie nowy, nietuzinkowy charakter. Jednocześnie zaniedbanie kwestii dekoracji może być poważnym błędem, ponieważ w efekcie powstanie przestrzeń nijaka, pozbawiona osobistego rysu. Jakie dekoracje będą najlepsze? Na szczęście możliwości jest wiele. Poniżej przedstawiamy trzy, które cechują się i ponadczasowością, i niepowtarzalnym urokiem.

1. Modne i nowoczesne dekoracje ścienne

2. Drewniane ozdoby na ścianę – nie tylko dla miłośników nurtu eko

3. Zielone ściany – odmiana twojego wnętrza

4. Ściana ozdobą samą w sobie

Sposoby na dekoracje ścienne są zróżnicowane. Można pójść w kierunku klasyki, wybierając obrazy, grafiki i półki, albo poszukać bardziej oryginalnych opcji. Warto natomiast wybierać rozwiązania z nutą ponadczasowości – tak, aby po upływie sezonu czy dwóch nie trzeba było przeorganizowywać całości.

Modne i nowoczesne dekoracje ścienne

Pusta ściana w domu może być zarówno wyzwaniem, jak i szansą na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która odda charakter wnętrza. Niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeń w salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni, odpowiednia dekoracja ściany może znacząco wpłynąć na atmosferę pomieszczenia. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Pamiętaj, że styl dekoracji powinien harmonizować z resztą wnętrza.

Pomieszczenia klasyczne wymagają innych akcentów niż barwne pokoje w klimacie boho.

  • Kolorystyka dekoracji powinna współgrać z kolorami ścian i mebli.

Jeśli masz wątpliwości, spraw, by wybrany kolor był bezpieczny. Sprawdzą się odcienie drewna i beże.

  • Planując układ, zwróć uwagę na proporcje ściany.

Na dużej, pustej powierzchni małe dekoracje mogą zginąć, a zbyt duże w małym pomieszczeniu przytłoczą przestrzeń.

Drewniane ozdoby na ścianę – nie tylko dla miłośników nurtu eko

Wszystkie powyższe reguły będą spełniać drewniane dekoracje na ścianę, na przykład takie jak dostępne na stronie https://www.sikorka.net/. Ponieważ drewno jest materiałem estetycznym, naturalnym i trwałym, wykonane z tego materiału ozdoby na ścianach cechują się ponadczasowością. To dobra propozycja dla tych, którzy szukają unikalnych rozwiązań, z możliwością personalizacji i dostosowania do różnych stylów w pomieszczeniach.

Dekoracje na ścianę wykonane z drewna występują w wielu wariantach, które łatwo dopasujesz do Twojego wystroju. Ciekawą opcją są na przykład drewniane mapy w różnych konfiguracjach – sprawdzą się one nie tylko w mieszkaniach podróżników.

Zielone ściany – odmiana twojego wnętrza

Od kilku już lat dużą popularnością cieszy się trend na zielone ściany. Wykorzystuje się je w biurach, przestrzeniach publicznych oraz w domach i mieszkaniach prywatnych. Nie jest tajemnicą, że rośliny we wnętrzach dają wiele korzyści: pomagają filtrować powietrze, pochłaniają promienie słoneczne, obniżają temperaturę. W przypadku zielonych ścian wszystkie te korzyści są zachowane, a dodatkowo pokój prezentuje się naprawdę nietuzinkowo.

Jedną z kontynuacji tego trendu jest dekoracyjny panel z chrobotka reniferowego. To wyjątkowa ozdoba i sposób na poprawę jakości powietrza, dzięki umiejętności absorbowania szkodliwych substancji z powietrza i wprowadzania do niego wilgoci.

Ściana ozdobą samą w sobie

Doskonałym pomysłem na oryginalne wykończenie ściany jest stworzenie na niej monolitycznej tafli, pozbawionej łączeń i przerw. Do tego celu wykorzystuje się na przykład żywicę, beton czy mieszaninę cementowo-żywiczną. Dodajmy, że taka struktura znakomicie będzie łączyć się z naturalną zielenią oraz innymi dekoracjami inspirowanymi nurtem eko.

Dekorowanie pustej ściany to proces, który niewątpliwie wymaga staranności i przemyślenia, natomiast efekt może być niezwykle satysfakcjonujący. Pamiętaj, by dekoracja była spójna z resztą wystroju i odzwierciedlała Twoją osobowość – dzięki temu będziesz czuć się naprawdę dobrze.

Artykuł sponsorowany

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!