TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Dominikana
Turystyka

Loty na Dominikanę

Dominikana jest jednym z najbardziej popularnych krajów, którego miejscowości tak chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Do najliczniej odwiedzanych miejscowości zalicza się miasto Punta Cana, które stało się ulubionym punktem kulturowo-wypoczynkowym dla przybyłych. W rankingu popularności kolejne miejsca pod względem popularności zajmują Santo Domingo oraz Puerto Plata.

Zastanawiasz się, która z linii lotniczych lata do regiony Dominikany? Jak potwierdzają analizy, z pośród najpopularniejszych linii lotniczych, świadczących swe usługi w ruchu powietrznym w regionie Dominikany, to właśnie SWISS, Air France i Air Canada, są najpopularniejszymi liniami obsługującymi ten właśnie region. Tą ostatnią wybiera aż 40% użytkowników.

loty dominikana

Tanie loty na Dominikanę – jak długo trwa lot?

Całkowity czas trwania lotu będzie uzależniony od tego, z którego lotniska w Polsce będziesz wylatywać i na którym lotnisku w Dominikanie masz wysiąść. W przypadku lotu na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Punta Cana – lot trwa ok. 13godzin i 30 minut. Dłużej będzie trwał lot na trasie Kraków Balice – Punta Cana, gdyż będzie o 4 godziny dłuższy. Wybierając lot bez międzylądowania zyskasz gwarancję szybszego dotarcia na czas. Warto przed zakupem biletów zorientować się czy istnieje taka możliwość dla Twojej trasy. Sprawdź jak długo leci się na Dominikanę w serwisie: https://turystycznyninja.pl/ile-trwa-lot-na-dominikane-sprawdz-ile-sie-leci-na-dominikane/ 

plaża dominikana

Santo Domingo, Punta Cana oraz Puerto Plata należą do najbardziej popularnych kierunków lotów na Dominikanę. Najczęściej wybieranym przez podróżujących połączeniem są loty z Warszawy. Coraz większa ilość Polaków decyduje się na loty na Dominikanę z innych europejskich lotnisk, które znajdują się w pobliżu polskiej granicy takich jak Berlin lub Praga.

Najtańsze bilety lotnicze w najlepszej cenie

Najtańszy bilet z Polski do Dominikany w jedną stronę to koszt rzędu ok 1200zł, z kolei za lot we dwie strony należy zapłacić ok 1900zł. Najczęściej wybieraną trasą jest wylot z Warszawa Lotnisko Chopina z lądowaniem w Punta Cana. Podobnie kształtują się ceny biletów z Punta Cana wprost na warszawskie lotnisko Chopina.

Jak nietrudno się domyślić, tanie bilety lotnicze na Dominikanę można zdobyć zazwyczaj poza sezonem. Po zakończeniu okresu wakacyjnego wiele z nich można upolować w naprawdę przystępnych cenach. Kolejnym korzystnym okresem dla kieszeni turysty jest przełom jesieni i zimy. W tym czasie ceny biletów na Dominikanę drastycznie spadają do dołu. Na Dominikanie, po wylądowaniu na Karaibach czeka na Ciebie wypoczynek skąpany w promieniach słońca i wysokiej temperaturze powietrza, która sprzyja leniuchowaniu nad wodą. To całkowicie odmienny klimat w przeciwieństwie do zmiennej, europejskiej aury. Chociaż wiele z tanich lotów na Dominikanę jest organizowanych w porze deszczowej, to jednak najpopularniejszym okresem dla tak egzotycznych podróży są loty w porze suchej.

Najpopularniejsze linie lotnicze – znajdź tanie loty

Musisz wiedzieć, że żadna polska linia lotnicza nie obsługuje bezpośrednie loty z Polski na Dominikanę. Najtańsze loty na Dominikanę oferują oferty zagranicznych linii lotniczych z połączeniami przesiadkowymi. Tanie bilety lotnicze w obie strony oferują British Airways, Condor, Iberia, TUI Airlines Belgium, Delta Airlines, Air Portugal, American Airlines oraz te, o których była mowa na samym początku artykułu. Decydując się na lot w korzystnej dla nas cenie musimy liczyć się z tym, że przelot będzie się wiązał z niższym komfortem podróży. W niektórych przypadkach lot będzie wymagał dwóch przesiadek, co tym samym wydłuży czas przelotu aż do 40 godzin. Jeśli szukasz szybszych połączeń, wybierz te z jedną przesiadką, których lot trwa maksymalnie 15 godzin.

dominikana wakacje

Bilety lotnicze – wyszukaj najtańszych rozwiązań w promocyjnych cenach

Korzystając z wielu dostępnych online wyszukiwarek, możesz wybrać dogodny dla siebie termin przelotu wraz z możliwością zakupu najtańszych biletów. Za każdym razem otrzymujesz zapewniony dostęp do szerokiej oferty linii lotniczych. Wyszukiwarka prezentuje zarówno standardowe jak i najtańsze loty linii lotniczych. Możesz także wybrać lot na Dominikanę wybierając konkretne miejsce przylotu lub odlotu. Skorzystaj  także z biura podróży, za którego pośrednictwem znajdziesz najbardziej popularne kierunki, korzystne promocje z ofertami nocowania w wybranym hotelu a także niezwykle atrakcyjne ofert last minute.

hotel dominikana

Punta Cana – atrakcje

Punta Cana jest miejscowością położoną na wschodzie Dominikany, w prowincji La Altagracia, region ten nazywany jest Kokosowym Wybrzeżem i stanowi wizytówkę tej wyspy. Przekonaj się co ta malownicza miejscowość może Ci zaoferować.

Pływanie z delfinami w parku wodnym Dolphin Discovery Punta Cana czy wylegiwanie się na plażyach Macao i Bavaro? Znajdziesz tu piękny, biały piasek oraz fale idealne da surferskich wyczynów. Niezwykle atrakcyjna sieć hoteli i restauracji zaprasza swoim wybornym menu turystów z całego świata. A może masz ochotę na nurkowanie w ciepłych wodach z podziwianiem raf koralowych?

Czas idealny na wakacje na Dominikanie będzie uzależniony od Twoich preferencji. Podczas dwóch okresów, pomiędzy grudniem a lutym oraz lipcem i wrześniem jest tutaj najgoręcej, pozostała część roku będzie sprzyjać zwiedzaniu. Należy pamiętać, że miedzy czerwcem a wrześniem trwa tutaj pora deszczowa. Już teraz przejrzyj najlepsze lasty na Dominikanę.