TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Turystyka

Indie jak się przygotować do wyjazdu

Indie to wspaniały kraj: znajdziemy tutaj nie tylko rajskie plaże, ale też mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Ceny wycieczek fakultatywnych w Indiach są niskie, a ludzie bardzo otwarci. Trzeba jednak wiedzieć, jak przygotować się na wyjazd do tego kraju – nie jest to bowiem kraj łatwy.

Przed wyjazdem do Indii: jakie szczepienia?

Indie jak się przygotować do wyjazduPierwsze wątpliwości, które nachodzą każdą osobę rozważającą wycieczkę do Indii, nadchodzą, gdy uświadomimy sobie, jakie zagrożenie epidemiologiczne występuje na terenie tego kraju. Europejczyk musi zaszczepić się przed tężcem oraz błonicą. Na terenie Indii występuje też malaria – jednak tutaj nie znajdziemy szczepionki skutecznie zabezpieczającą nas przed zapadnięciem na tę chorobę. Na szczęście jednak większość przypadków malarii przebiega bardzo łagodnie. Kończy się na bólu głowy, wysokiej gorączce i odejściu od normalnego życia przez około dwa tygodnie. Problemem może być malaria mózgowa, która w wielu przypadkach jest chorobą śmiertelną.
Przed wyjazdem do Indii trzeba też zaszczepić się przeciwko wściekliźnie oraz WZW, o postaci A i B. Konieczne jest też przyjęcie dawki szczepienia na dur brzuszny.

Pobyt w szpitalu w Indiach

Za wizytę u lekarza trzeba zapłacić około 100 do 150 zł. Jedna doba pobytu w szpitalu indyjskim kosztuje około 350 zł. Warto mieć zawsze zapas gotówki przed wylotem: nie muszą to być oszczędności, które zabieramy ze sobą. Trzeba jednak mieć źródło pieniędzy, z których można w razie potrzeby skorzystać. Gdy będziemy potrzebować lekarstw w Indiach, to większość z tych, które są powszechnie używane na całym świecie, będą dostępne również i w tym kraju. Warto jednak wiedzieć, że na głębokiej prowincji będzie problem z dostępem do jakiegokolwiek punktu aptecznego.

Większość turystów, którzy wybierają się do Indii na własną rękę decyduje się zabrać wszystkie najważniejsze lekarstwa ze sobą do samolotu. Jest to oczywiście węgiel na problemy z żołądkiem, a także lek anty malaryczny, leki zbijające gorączkę, lekarstwa łagodzące problemy z żołądkiem, środki na ból głowy oraz środki odstraszające komary. Nie każdy bowiem wie, że w krajach, w których komary roznoszą malarię, środki odstraszające insekty są wyjątkowo słabe. Najmocniej działa chemia kupiona w Niemczech,

Podczas pobytu w Indiach trzeba liczyć się z tym, że w razie wystąpienia problemów ze zdrowiem, konieczne będzie poleganie na miejscowych lekarzach. Indie to biedny kraj, w którym trudno o specjalistę. Za każdą wizytę lekarską będziemy musieli zapłacić. W zależności od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem do Indii wybierzemy, będziemy mogli liczyć na zwrot tych kosztów – jednak ubieganie się o zwrot jest możliwe dopiero po powrocie.

Ekwipunek na wyjazd do Indii

Kolejna kwestia, jeśli chodzi o Indie jak się przygotować do wyjazdu, to kwestia odpowiedniego ekwipunku. Potrzebne będą dobre buty, które chronią kostkę. Potrzebne też będą ubrania nieprzemakalne. Osoby, które będą spały na dziko, koniecznie musza mieć ze sobą moskitierę. Weźmy też strój kąpielowy – na pewno trafimy w miejsca, w których będziemy mogli się wykąpać.

Jak radzić sobie w Indiach?

Przed wyjazdem koniecznie poczytajmy o tym, które atrakcje są warte odwiedzenia,a które wymagają jednak pewnego wysiłku. Zdarza się, że na miejscu będziemy zaskoczeni wysoką ceną za korzystanie z niektórych usług, mimo że przecież Indie to tani kraj. Wszystko przez to, że osoby z Indii widzą, kto jest Europejczykiem, a dla osób spoza Indii stosują inne ceny. Dodatkowo, trzeba poznać orientacyjne ceny za wycieczkę rikszą, aby nie przepłacić piętnastokrotnie. Warto mieć ze sobą środek do dezynfekcji – szczególnie owoców, których będziemy niejednokrotnie spróbować, podczas pobytu na targowisku. Lepiej jest nie zrywać niczego z drzew w celu konsumpcji.

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Indie jak się przygotować do wyjazduPrzed wyjazdem do Indii trzeba koniecznie kupić sobie specjalne portfele przypinane do paska spodni i chowanych na przodzie. Mimo że Indie są pełne przyjaznych ludzi i jest tam generalnie bezpiecznie, to jednak trzeba pamiętać, że to jest też biedny kraj. Kraj pełen osób, które dramatycznie potrzebują jedzenia. Grasują w niektórych turystycznych miejscach w poszukiwaniu łatwego łupu. Dlatego trzeba trzymać się na baczności na przykład w autobusach okalających najważniejsze zabytki w stolicy Indii.

Indie jak przygotować się do wyjazdu

Wrażenia z Indii mogą być skrajnie różne: dla jednych to rajskie plaże, dla drugich kraj brudny, niebezpieczny, straszny. Wiele zależy od tego, w jaki sposób tam wyjeżdżamy: z biurem podróży, czy na własną rękę? Niezależnie od tego, w jaki sposób chcemy spędzić urlop w Indiach, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do wycieczki. Nie należy zapuszczać się z plecakiem w te rejony świata, jeśli nie mamy odpowiednich leków, pieniądze, ubezpieczenia, jakichkolwiek znajomości wśród miejscowych oraz jeśli nie mamy pojęcia, jak skorzystać z pomocy lekarskiej w tym kraju. Nie bez znaczenia jest też znajomość zasad odnoszących się do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny na co dzień.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!