TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Rekreacja

Dlaczego warto pojechać na wycieczkę do Austrii?

Austria to raj dla zwolenników wspinaczki górskiej oraz zapalonych sportowców zimowych. Malowniczy i zróżnicowany alpejski krajobraz przyciąga turystów z całego świata, niezależnie od pory roku. To również doskonała propozycja dla miłośników zabytkowej architektury, klimatycznej scenerii i koneserów lokalnej kuchni. Jeśli preferujesz aktywność na łonie natury lub jesteś pasjonatem muzyki, wycieczka do Austrii będzie strzałem w dziesiątkę. W tym niewielkim państwie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do spędzenia urozmaiconego urlopu – a Biuro Podróży East Travel pokaże ci warte uwagi atrakcje.

Wiedeń – jedna z pereł stolic Europy 

Wiedeń to obowiązkowy punkt wyjazdu, o którym można śmiało powiedzieć, że jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Z jego odwiedzin zadowoleni będą zarówno miłośnicy historii, zabytkowej architektury, jak i kulinarni smakosze. W Wiedniu można podziwiać historyczne budowle i barwne uliczki emanujące niepowtarzalnym klimatem. Wyjazdy do Wiednia za pośrednictwem profesjonalnego Biura Podróży East Travel przewidują atrakcje tj. zwiedzanie pałacu Schönbrunn i Hofburg, słynnej  Opery Wiedeńskiej oraz katedry św. Szczepana – symbolu Wiednia, która uznawana jest za jeden z najpiękniejszych gotyckich obiektów sakralnych w Europie. Wśród spacerów z wykwalifikowanym przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach miasta, nie zabraknie jednak czasu na swobodę i indywidualne odkrywanie jego uroków, degustacji lokalnych potraw i delektowaniu się kulinarną odsłoną miasta. Właśnie w Austrii fani słodkości i orientalnej kuchni, będą mieli możliwość spróbować legendarnego, czekoladowego tortu Sachera, cesarskiego omletu Keiserschmarrn czy sznycla z cielęciny. 

Austria – nie tylko zabytki

Wiedeń od zawsze przyciągał artystów. Tereny alpejskie uznawane są za ojczyznę światowej sławy kompozytorów. To tu, pośród niepowtarzalnego wytwornego krajobrazu, natchnienie znaleźli klasycy wiedeńscy tj. Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart oraz Ludwig van Beethoven. Do dziś, przemierzając ulice Wiednia, można podążać ich śladami, rozkoszując się niepowtarzalną atmosferą oraz rozbrzmiewającą wokół muzyką. W stolicy Austrii dobrze będą się czuć także wielbiciele luksusowych zakupów i szalonej zabawy. Dla uczestników poszukujących adrenaliny Wiedeń, jako miasto pełne kontrastów, oferuje całodzienny park rozrywki Prater oraz odwiedziny luksusowej uliczki Kohlmarkt, którą szczególnie upodobali sobie turyści, pragnący zabrać ze sobą szczególną pamiątkę z wycieczki do Austrii. Podróżując z East Travel – biurem, które bierze pod uwagę upodobania każdego członka wyjazdu, dostajesz gwarancję zróżnicowanej formy zwiedzania tak, aby każdy uczestnik budował własne wspomnienia. 

Austria – raj dla aktywnie zwiedzających

Wycieczka do Austrii daje również możliwość poznania urokliwych alpejskich miasteczek i wiosek, leżących u podnóża wysokich alpejskich szczytów. Niezwykłe, malownicze pasma górskie tworzą scenerię nie do opisania, a dobrze zachowane szlaki pozwolą na swobodną aktywność mniej lub bardziej zaawansowanych miłośników wędrówek i wspinaczki. Wraz z nadejściem zimy i otwarciem sezonu sportów zimowych, Austria prezentuje swoje całkiem nowe oblicze – istny raj dla miłośników białego szaleństwa przeplatany z gwarem bożonarodzeniowych jarmarków i zapachem swojskiego jadła. Austria to kraj, w którym nie da się nudzić. Różnorodność miast, architektury i krajobrazu gwarantuje aktywny wypoczynek, którego oblicze zaprezentuje Ci East Travel. 

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!