TourismPoland

Sport, Turystyka, Rekreacja

Rekreacja

Ciekawe miasta i wsie w Polsce

To, że turystyka nie będzie w najbliższych miesiącach taka sama jest oczywistym już chyba dla wszystkich faktem, i rzeczywiście nie ma sensu nad nim się pochylać. Ale to, czy ta zmiana będzie pozytywna czy negatywna zależy już tylko od nas, i tu można naprawdę dużo ciekawych rzeczy odkryć. Poznaj Ciekawe miasta i wsie w Polsce!

Ograniczone podróżowanie

Po pierwsze ograniczona możliwość nie tylko międzykontynentalnego, ale nawet europejskiego podróżowania może wzbudzić sentyment za urokiem Kuby, dzikości Meksyku czy niezwykłości kultury japońskiej, możemy zapłakać nad straconą ewentualnością pogaduszek z lokalną ludnością nad winem w Porto, i są to uczucia jak najbardziej zrozumiałe. Ale gdy już przejdziemy przez wszystkie fazy – przez gniew i zaprzeczenie aż do akceptacji – to wtedy na pewno otworzą się przed każdym prawdziwym podróżnikiem (a nawet zwykłym turystą) kierunki i miejsca, których wcześniej nie brał być może na serio.
Nieelegancko jest być może w XXI wieku cytować ludowe przysłowia, bo młodsze pokolenia mogą ich w ogóle nie znać, to jednak „cudze chwalicie a swego nie znacie” jest kwintesencją nadchodzących wakacji. Chwalenie cudzego dalej spokojnie uskuteczniajmy, bo planowanie podróży jest radością samą w sobie, ale po prostu sprytniej, rozsądniej, mądrzej i ciekawiej będzie wykorzystać nasz czas i energię na zwiedzanie metropolii, muzeów, miast, miasteczek, wsi, skansenów, krajobrazów, uroczych zakątków Polski.

Ciekawe miasta i wsie w Polsce

Ciekawe miasta i wsie w Polsce

Możliwości jest naprawdę niezliczona ilość, a najpiękniejsze jest to, że można organizować wyjazdy dłuższe bądź krótsze, ze wszystkimi, bez wyjątku, członkami rodziny lub w ograniczonym gronie, mogą to być wyjazdy tematyczne lub czysto towarzyskie, o całkiem pokaźnym budżecie lub właśnie bardzo skromnym, do miejsc cichych i ustronnych lub gwarnych i pełnych ludzi. Gdy tylko zdamy sobie z tego sprawę będzie aż trudno uwierzyć w to, że do tej pory ciekawe miasta i wsie w Polsce nie przyciągnęły absolutnie całej naszej uwagi.
A powinny. Zaczynając od małych dzieci, które muszą oglądać świat, poznawać jego piękno i różnorodność, umieć rozróżnić krowę od owcy w prawdziwej zagrodzie, dotknąć i powąchać też! Te same dzieci mogą później skorzystać z najróżniejszych parków tematycznych stworzonych w wielu miejscach w Polsce, spędzając aktywnie i ciekawie czas, i spędzając go naprawdę razem z rodzicami. Osoby dorosłe mogą po prostu puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na zaspokojenie wszelkich turystycznych zachcianek – czy będą motywowani chęcią zobaczenia czegoś nowego, albo czegoś innego, poznania kogoś nowego czy o zupełnie innym życiorysie i priorytetach, czy może raczej będą szukali najcudowniejszego tła do selfie, albo po prostu takiego, którego nikt inny jeszcze nie miał, albo może nieco głębiej – będą szukać kontaktu z naturą, sztuką, kulturą, religią – wszystko to na pewno gdzieś w Polsce znajdą.
Najbardziej chyba niedocenianą a przecież tak godną pochwały odmianą patriotyzmu jest taki normalny patriotyzm lokalny. Ciekawe miasta i wsie w Polsce są wszędzie, a te, które zwiedzicie i docenicie (i pokochacie) będą najlepszym tego dowodem.

Hej, witamy na naszym blogu! Uwielbiamy podróże, turystykę i przygody. Z naszych artykułów, dowiesz się o najciekawszych miejscach w Polsce i na świecie, poznasz porady dotyczące samotnego podróżowania i spędzisz miło czas na lekturze. Zapraszamy!